Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program Erasmus +

Instytut Rosji i Europy Wschodniej UJ posiada podpisane umowy Erasmus z następującymi uniwersytetami: Tallinna Ülikool (Estonia), Leuphana Universität Lüneburg (Niemcy), Universitatea din Bucuresti (Rumunia), Ostravska Univerzita (Czechy), Universität Regensburg (Niemcy), Università degli Studi di Padova (Włochy), Konstantin Preslavsky University of Shumen (Bułgaria), Université Jean Moulin - Lyon III i Université Michel Montaigne - Bordeaux III (Francja), które przewidują wyjazdy wykładowców i studentów w obszarach politologii, socjologii, filologii i kulturoznawstwa. 

Lista umów KA 103 Erasmus Instytut Rosji i Europy Wschodniej UJ

Kryteria kwalifikacyjne na stypendium w ramach programu Erasmus:
 
Wydział/Instytut: Instytut Rosji i Europy Wschodniej 
Koordynator: dr Agata Krzywdzińska
Miejsce składania dokumentów: Sekretariat w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej 
 
1. List motywacyjny z wyborem uczelni, do której chce się wyjechać na stypendium Erasmus. Alternatywnie można wskazać dodatkowo (nie jest to obowiązkowe) dwie uczelnie, do których można pojechać w przypadku nie zakwalifikowania się do pierwszej.
 
2. Wstępna lista kursów wraz z punktacją ECTS, w których kandydat zamierza uczestniczyć.
 
3. Zaświadczenie o średniej ocen z całego toku studiów z sekretariatu:

  • średnia ocen min. 4.0. (średnia arytmetyczna) 
  • ocena z ostatniego przed rekrutacją zaliczenia/egzaminu z języka rosyjskiego: min. 4.0.

 
4. Znajomość języka, w którym będą prowadzone zajęcia (j. angielski, macierzysty język danego kraju). Akceptowane są następujące formy potwierdzenia: zaświadczenie z JCJ UJ, szkoły językowej, certyfikaty językowe. W przypadku certyfikatów akceptowane są kopie potwierdzone za zgodnością z oryginałem. 
UWAGA! Egzamin z języka angielskiego lub macierzystego danego kraju jest wymogiem bezwarunkowym (nieposiadanie go dyskwalifikuje kandydata), niewchodzącym w zakres podanych kryteriów wagowych.
 
5. Dodatkowa działalność: w Kołach Naukowych, Samorządzie Studenckim, ESN, stowarzyszeniach, działalność no profit, społeczna, charytatywna, praktyki zagraniczne, uczestnictwo w zajęciach i seminariach prowadzonych w języku obcym. Wymagane zaświadczenie.
 
Waga kryteriów kwalifikacyjnych: 

  • średnia ze studiów – 45% 
  • średnia z języka rosyjskiego – 45%
  • działalność organizacyjna – 10%

 
W razie potrzeby, kandydaci będą nominowani na wyjazd na podstawie wyników rozmów 
kwalifikacyjnych, których termin zostanie ogłoszony po zebraniu i weryfikacji ww. 
dokumentów. O wynikach rozmowy (osobach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) poinformujemy mailowo i poprzez wywieszenie listy osób zakwalifikowanych na tablicy ogłoszeń w IRiEW. Jeśli kandydat nie spełnia ww. kryteriów komisja może podjąć decyzję o niezakwalifikowaniu go do stypendium, nawet jeśli miałyby zostać wolne miejsca. 
O zakwalifikowaniu kandydata na wyjazd zadecyduje komisja składająca się z Koordynatora Programu Erasmus IRiEW, Z-cy Dyrektora Instytutu Rosji i Europy Wschodniej, dr Danuty Gałygi oraz dr Marty Lechowskiej. 
 
Uwaga! 
O stypendium nie mogą się ubiegać osoby, które mają wpis warunkowy. 
O stypendium mogą się ubiegać także osoby, które posiadają obywatelstwo inne niż polskie, w tym osoby niebędące obywatelami krajów członkowskich i kandydujących do UE.

Koordynator
Koordynator programu Erasmus + w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej: dr Agata Krzywdzińska (agata.krzywdzinska@uj.edu.pl)